|
Bara som ett exempel; Tillverkat kompletta örhängen.
Du kan hålla med allt material själv som typ guld och stenar. Skillnaden blir att om du köper av oss så får du alltid det bästa. Vår erfarenhet är när kunden köper stenar själv, så brukar det bli så dåligt att det ibland fill och med kan bli problem att få dit dem, det tar i alla fall betydligt längre tid att få dit dem bra, så frågan är vilket som blir den bästa affären för dig. Räkna även med att resultatet som t.ex. lyster ibland nästan helt försvinner, så jämför aldrig dålig slipning med bra slipning.
Eller om du har en annan karat eller guldet innehåller dåligt guld, då kan du använda det som betalning. Vi betalar ganska bra för ditt gamla guld som betalning då vi tillverkar något åt dig.
Fråga oss, det kostar inget :) Vi arbetar i silver, guld, vitguld, palladium och platina. Vi kan smida, valsa, gjuta, pressa, svarva, små trycksvarvningar och fräsa. Vi är glada om vi får 1 månad på oss då det här ofta blir specialbeställning. På bilden ser du 3,3 mm äkta bra slipade ofärgade safirer monterade i vitguld. Fråga oss gärna vid minsta osäkerhet! Leverans normal inom 7 arbetsdagar från beställning. Låna gärna vårt IT-Ringmått gratis! 
|